"Na tropie …powieści kryminalnej"
Z okazji XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek odbywającego się pod hasłem "Biblioteka-miejsce na czasie", mamy przyjemność zaprosić na wystawę pt.:"Na tropie …powieści kryminalnej". Plakaty można oglądać od 8 do 23 maja w bibliotece w Kołbaskowie i Przecławiu.
Wystawa została wypożyczona z Książnicy Pomorskiej????

,,Malwy'' i ,,Staw  w Kołbaskowie'' - Tunia Elżbieta Korniak
W Galerii Jednego Obrazu przedstawiamy kolejne obrazy malarki „Malwy” i „Staw w Kołbaskowie”.
Obrazy można oglądać w bibliotece w Kołbaskowie do końca marca 2024 r.

,,Słoneczniki'' - Tunia Elżbieta Korniak
W Galerii Jednego Obrazu mamy przyjemność zaprezentować kolejny obraz pani Tuni Elżbiety Korniak „Słoneczniki”. Autorka maluje od wielu już lat, miała wiele wystaw indywidualnych, a także brała udział w licznych wystawach zbiorowych w Polsce i Niemczech. Malowanie jest jej pasją, sposobem na życie, a każdy obraz wychodzący spod jej pędzla traktuje jak własne, niepowtarzalne dziecko.
Obraz "Słoneczniki" można zobaczyć w bibliotece w Kołbaskowie do końca lutego 2024 r.

Świąteczna wystawa rękodzieła
Zapraszamy do biblioteki w Przecławiu na świąteczną wystawę rękodzieła Violinowo, DiAnita Art - Diana Wilkaniec i Barbara K.
Wystawę można oglądać do 29 grudnia.

Wystawa fotografii

Zapraszamy do biblioteki w Przecławiu i Kołbaskowie na wystawę fotografii, które zrobione zostały w Pałacu w Ostoi. Twórcami zdjęć są uczestnicy warsztatów fotograficznych z Mariuszem Krawczykiem i pleneru "Piknik fotograficzny w Gminie Kołbaskowo" , który odbył się w ramach Kulturodzielni. Wystawę można oglądać do 13 listopada.

Wydarzenie powstało z inicjatywy Renaty Wójcik, Doroty Kowalczyk i Zbigniewa Kowalskiego w ramach projektu "Kulturodzielnia. Nie zamykamy Kultury w Domu!", prowadzonego przez GOKSiR Przecław.
Więcej o projekcie: https://goksirprzeclaw.pl/dom-kultury/.

Wystawa pamiątkowych rybek

Serdecznie zapraszamy na wystawę pamiątkowych rybek zebranych przez pana Andrzeja Polkowskiego. Są one efektem wieloletnich podróży po Egipcie, Tunezji, Turcji, Grecji, Cyprze, Bułgarii, Chorwacji, Albanii i wielu innych krajów świata.
Wystawę można oglądać w bibliotece w Kołbaskowie do 31 października.

Wystawa "Szczecin na starej pocztówce".

Mamy przyjemność zaprosić na wystawę "Szczecin na starej pocztówce". Zdjęcia można oglądać od 8 do 13 maja w bibliotece w Przecławiu, a od 15 do 19 maja w bibliotece w Kołbaskowie.Wystawa wypożyczona z Książnicy Pomorskiej.
Zapraszamy.

Wystawa „Radość tworzenia w kolorach”  Wiesławy Siebert i Matyldy Lachowskiej-Barylak.

Serdecznie zapraszamy na wystawę obrazów z cyklu „Radość tworzenia w kolorach” Wiesławy Siebert i Matyldy Lachowskiej-Barylak.

Panie są mieszkankami Szczecina i należą do Grupy Plastycznej „Marengo” działającej przy Domu Kultury „Krzemień” w Podjuchach, gdzie rozwijają i pogłębiają swoje umiejętności z malarstwa.

Swoje wystawy i wernisaże organizują na terenie Szczecina oraz w innych miastach Pomorza Zachodniego.

Obrazy prezentowane na wystawie wykonane są techniką akrylową na płótnie.

Prace malarek można oglądać do 5 maja w bibliotece w Przecławiu.

Wystawa obrazów Bożeny Surmacz.

Serdecznie zapraszamy na wystawę obrazów Malarstwo Artystyczne Bożena Surmacz

Prace malarki można oglądać do 7 kwietnia w bibliotece w Przecławiu

Pani Bożena zdolności plastyczno-rzeźbiarskie zauważyła już w szkole podstawowej, ponadto ogromnie ceni sobie zajęcia teoretyczno-praktyczne, na które uczęszczała w Pałacu Młodzieży w Szczecinie. Jak mówi zawsze starała się być blisko sztuki, aby podziwiać dzieła mistrzów krajowych i zagranicznych, choć nie tylko. Fascynowało ją również życie artystów oraz źródła ich natchnień i pomysłów.

Jej powrót do malarstwa nastąpił dzięki współpracy z grupą plastyczną „Indygo” z Kołbaskowa, to wtedy jej twórczość zaczęła się rozwijać. Poznawała nowe techniki, które znajdują odzwierciedlenie w pracach.

Bierze udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych, m.in.: Szczecinie, Wałczu i Pasewalku.

Obecnie współpracuje z grupą malarzy z Domu Kultury „Krzemień” w Podjuchach.

Obraz "Zima". Autor Tunia Korniak.

W "Galerii jednego obrazu" przedstawiamy obraz „Zima” pani Tuni Elżbiety Korniak, mieszkanki Kołbaskowa i byłej nauczycielki.
Obrazy malarki można zobaczyć także na stronie: Tuni malowanie, gdzie artystka chwali się swoimi zamiłowaniami i pasjami.

Obraz "Zima" można zobaczyć w bibliotece w Kołbaskowie do końca lutego 2023 r.

Obraz "MIś i lala". Autor Tunia Korniak.

Mamy przyjemność zaprezentować obraz "Miś i lala" Pani Tuni Elżbiety Korniak mieszkanki Kołbaskowa i byłej nauczycielki. Malowanie jest jej sposobem na życie i wielką pasją. Artystka ma wiele wystaw indywidualnych, bierze też udział w licznych wystawach zbiorowych w Polsce i Niemczech. Co roku uczestniczy w różnorodnych plenerach malarskich. Jest członkiem Stowarzyszenia Artystycznego Integracji Europejskiej SAIE w Szczecinie, świętującego obecnie swoje XX-lecie. Uwielbia jazdę na rowerze i fotografowanie.

Obraz "Miś i lala" można zobaczyć w bibliotece w Kołbaskowie do końca stycznia 2023 r.

Inne obrazy malarki do obejrzenia także na stronie: Tuni malowanie gdzie artystka chwali się swoją pasją.

Galeria obrazów

Utworzono dnia 06.12.2022, 11:30