Z książką do przedszkolaka

Z książką do przedszkolaka - Dzień Kota.

„Herbert był kotem – bardzo, bardzo czarnym kotem. Mieszkał na ulicy i miał niewielu przyjaciół, więc czuł się nieco samotny….”
17 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kota. Dlatego też, to koty były tematem naszej akcji „Z książką do przedszkolaka”. Tym razem odwiedziliśmy Punkt Przedszkolny w Przecławiu, gdzie Pszczółki, Biedronki, Żaby, Smerfy i Zające wysłuchały bajki „Przepraszam, czy jesteś czarownicą?” oraz „Czarownica i kot”. Historie dwóch kotków, które były samotne, smutne i szukały kogoś kto je pokocha i przygarnie. Przedszkolaki znają wiele kocich postaci z bajek, więc nie miały problemu z odgadnięciem kto jest na obrazku. Nie znały tylko Bonifacego i Filemona, ale wiedzą już, że te dwa koty mieszkają w naszej bibliotece i poznają ich przygody, gdy tylko nas odwiedzą. Na pożegnanie miłego spotkania otrzymały kolorowanki z kotami i czarownicami.

Z Książką do Przedszkolaka w Tygodniu Bibliotek

15 maja 2023 r., w ostatnim dniu tegorocznego XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek mieliśmy przyjemność, w ramach akcji „Z książką do Przedszkolaka”, odwiedzić w Przedszkolu w Kołbaskowie „Niedźwiadki”, „Zajączki”, „Jeżyki”, „Wiewiórki” i „Sowy”. Dzieci wysłuchały bajki „Maja na tropie jaja” Rafała Witka i „Franklin i jego sąsiedzi” Sharona Jenningsa.
Na pamiątkę spotkania wszyscy dostali okolicznościowe pieczątki.

Reksio dobranocka wszech czasów

W dniach 14 - 28 października gościł u nas Reksio, bohater dobranocki wszech czasów. Pierwotnie był postacią z kreskówki, występował w grach, w programach edukacyjnych, a potem trafił na kartki książek. Reksio odwiedził dzieci w Przedszkolu Publicznym w Przecławiu, Kołbaskowie, Przylepie i w Wyspie Malucha. Reksio przeżył wiele przygód, które opisane są w gruuuuubych książkach. Dzieci poznały kilka z nich: „Duch”, „Burza”, „Przedstawienie”, „Jesienne zbiory”, „Zabawa w chowanego” i inne. Ale czytanie Reksiowi nie wystarczyło! Chciał się z dziećmi bawić, tańczyć! Szło mu całkiem nieźle. Przedszkolaki też wspaniale się bawiły. Na zakończenie Reksio zostawił wszystkim milusińskim kolorowanki ze swoją podobizną. Dziękujemy Ci Reksiu za wspaniałą zabawę! Odwiedź nas jeszcze kiedyś! Do zobaczenia!

Z książką do przedszkolaka

Utworzono dnia 09.11.2022, 16:04